“Muchy w zupie i inne dramaty” pióra pani Małgorzaty Żurakowskiej

Pozycja od Uśmiech w oczach

…nie. Absolutnie, 100% NIE.

Lekkie, łatwe, niezobowiązujące… tak? Niezobowiązujące do myślenia? Matka/żona/pracownica na etat opisuje codzienne zmagania. Pióro ma lekkie, dzieci inteligentne… Pierwsze kilka stron wyłam ze śmiechu. Potem przestałam. Na koniec lektury poinformowałam ślubnego, że jeśli w sytuacji, gdy wrócę do pracy, wszystkie domowe obowiązki spadną na mnie, a przed wyjazdem w delegację będę po nocy gotować bigos, żeby on się nie przemęczył  – to albo go zabiję, albo się rozwiodę.

Szanowne Czytelniczki – zapewne same to wiecie doskonale, tylko autorka “Much” ze względu na wykształcenie [KUL] może nie wiedzieć – ale powtórzę. MĘŻCZYZNA TO CZŁOWIEK. Ma dwie łapki, umie gotować, nie umrze, jeśli pozmywa po obiedzie, robienie lekcji z dziećmi na poziomie szkoły podstawowej też nie przekracza jego możliwości intelektualnych.

Zdaję sobie sprawę, że książka miała być satyrą, rozrywką i co tam jeszcze. Ale pogłębianie stereotypów niczemu dobremu nie służy. muchy

 

Advertisements

10 Replies to ““Muchy w zupie i inne dramaty” pióra pani Małgorzaty Żurakowskiej”

  1. Oj, jak dobrze, że przeczytałaś tę książkę za mnie! 😀 Ja bym chyba dostała piany i ją podarła! 🙂 Nic mnie bardziej nie denerwuje, niż te panie- supermenki, pracujące na 2 etaty (tak, bo obowiązki domowe to drugi etat) i ten motyw faceta, który POMAGA w domu i POMAGA przy dzieciach (bo to przecież ani jego dom, ani jego dzieci, więc on tak z życzliwości pomaga…) Grrrrrr!!!! Zgadzam się z Tobą, że takie książki są znacznie bardziej szkodliwe niż zabawne.

    Like

  2. Ja mam już to za sobą. Dwa małżeństwa, troje dzieci. Poczekam, pożyję. Lubię być samowystarczalna, niezależna, a chłop przydaje się nie powiem i nie koniecznie do wbijania gwoździ w ścianę. ale ja już mogę obejść się bez niego.

    Like

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s