Ranking Laleczek

Absolutnie nie chodzi o wybory Miss Lala. W końcu osobiście te wszystkie laleczki wypaliłam i pomalowałam, nie mam faworytek. Zresztą jestem im wdzięczna – wszystkim razem i każdej z osobna – za rozszerzenie zakresu słownictwa Żaby. “Lala” jest piątym wyrazem jej życia [poprzednie to – według kolejności nabywania: NIE; tata; kotek; mama]. Owszem, powoli jej idzie. Ale potrafi obejść piaskownicę po krawędzi, bez trzymanki i bez asekuracji, a nie wszystkie dwulatki to potrafią! Zatem stoję na stanowisku, że poszło jej w motorykę, słownictwo nadrobi później.
Ranking laleczek narodził się po lekturze u Rudej o Rotten Tomatoes. Co prawda dla mnie statystyka to trzecie z największych kłamstw ludzkości [pierwsze to “Widziałem na własne oczy, mówię, jak było“, a drugie to “Ależ kochanie, wszystko ci wytłumaczę“], dlatego Ranking laleczek nie będzie się opierał na statystyce. Tylko na mojej subiektywnej ocenie.
Jeśli lektura otrzyma pięć laleczek – znaczy poleciłabym bez wstydu każdemu znajomemu, każdej myślącej osobie, może nawet bratu.
Jeśli książka wywalczy jedną laleczkę – cóż, znaczy dla tych, co ostatnio czytali “Nad Niemnem” w szkole, a “Trylogię” niejakiego Tolkiena kojarzą z powodu Orlanda [ ale kojarzą ].
Wszystko co jest pomiędzy to skala szarości. W recenzji uzasadnienie ilości laleczek.

A jeśli pozycja nie zasłużyła na laleczkę – recenzji brak. Nie będę się znęcać.
Takie są założenia. Gwoli większej przejrzystości. Czas zweryfikuje wizję 😉

zbiorówka

zbiorówka2

14 Replies to “Ranking Laleczek”

 1. Piękne te laleczki, a najbardziej trafia do mojej wyobraźni to, że stanowią recenzję książek. Cudne.
  Serdecznie pozdrawiam

  Like

 2. Oczami wyobraźni widziałam już laleczkę ze znudzoną miną typu “o boshe;))” na te książki które nie nadają się do niczego…
  A co do mowy Żaby, spokojnie… ani się obejrzysz, a nie dopuści Cię do głosu, a wręcz Cię zagada. U mojej Małej na tapecie jest… “Moje!” i “Ja też!” Jak się słusznie domyślasz, ma starszą o 4 lata siostrę…i próbuje sobie radzić. Na razie skutecznie i bardzo przekonująco)))
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  Like

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s