Mała Upa czyli Kapturku pilnuj się ścieżki…

byliśmy na wycieczce. jeszcze odpoczywamy. my czyli ja i książę. bo żaba już odpoczęła i chce jeszcze…

Na wstępie – Pizza Hut w Jeleniej Górze to mój numero uno jeśli chodzi o życzliwość w stosunku do nieszczęśników z progeniturą… Niby zwykłe miejsce, niby mają li tylko kolorowanki [hehe, ładne mi tylko], a są tak życzliwi, że dzieci natychmiast się uspokajają. Wrocławska Pizza Hut mogłaby się od nich uczyć.

W tymże miejscu Żaba po raz pierwszy w życiu usiadła na motocyklu…

A było to tak: pomiędzy rodzinami z dziatwą jeden stoli zajmowało trzech przystojniaków i jedna lasencja, ale byli wszyscy tak przystojni, tak wyprostowani… mnie się od razu skojarzyli z Jeźdźcami Apokalipsy z Dobrego Omenu. I miałam rację, bo gdy dopili soczki [sic!] – to spod stolika wyjęli hełmy i udali się ku pobliskim motocyklom. Przystanęli, bo to w zbroje trzeba odziać ciała i słowa ostatnie zamienić… “Motocykllll!” objaśniła wszystkich wkoło Żaba, wywołując radość jeźdźców. “A nie motolll?” spytał jeden. “Motolll masz babo w plalce” objaśniła go Żaba. “Żabusia, chcesz usiąść? Chłopaki, który pozwoli, bo ja sprzedałem i nie mam i dziecko ma już ponad dwa latka i w siodle nie siedziało…” żebrał Książę. Chłopaki się uśmiali “Jasne, Żabusia, którego rumaka wybierasz?” Żabusia wskazała szmaragdową maszynę, wszyscy w śmiech. To była maszyna amazonki. Telepatia.

A potem była Mała Upa i wiało jak w kieleckiem, więc Żabusia w roli Kapturka…

124a564b7

Spójrzcie na obrazek powyżej. Paromiesięczne niemowlę, zdjęta z nosidła matki, grzecznie siedzi. Posłuszny kilkulatek dopiero po zezwoleniu tatusia oddala się na kilka kroków ścieżką. NIE schodzi ze szlaku, NIE pałęta się pośród paproci, NIE drze otworu gębowego… rodzice z uśmiechem jedzą kanapki, popijają wodą, a nie energetykami… To NIE jest obraz mojej rodziny. Śliczna Czeszka, głowa tej idealnej rodziny, spojrzała na mnie z rozbawieniem, kiedy ledwo łapałam oddech i ledwo łapałam Żabę, żeby w krzaki znów nie wpadła, bo komendy dźwiękowe to generalnie mogę sobie wsadzić tam, gdzie pan może pana majstra… “Dobry dzień” uśmiechnęła się perełkami zębów. Nawet, psiakrew, zęby miała idealne.

Coś mi z wychowaniem Żaby źle poszło. Mam plan, by co weekend jechać na Ślęzę i uczyć ją posłuszeństwa i chodzenia na szlaku przy nodze, bo jak podrośnie, to wstyd będzie z nią w góry… Już jest wstyd, ale teraz mogę udawać, że o tym nie wiem, za parę lat nie da się ukryć.

Ale za to u ludzi jest grzeczna. Ciocia Dana ma trzy wiiielkie moskiewskie stróżujące… Żaba rzuciła się na nie z miłością wielką, tulać, całować, ściskać. Ciocia Dana zdrętwiała, Książęciu memu ugięły się kolana… “Żaba, stop, spytaj, czy można pieska głaskać, bo piesek nie jest twój” wywarczałam niby te olbrzymy. Swoją drogą ciekawe, ile kilogramów mięsa zjadają dziennie. Żabcia stanęła i spytała. I jak się okazało, że NIE wolno – coś tam pobuczała pod nosem i poszła w inną stronę.

931011

A w ogóle, to kiedy ostrzegali, że trasa z dzieckiem nagle się wydłuża magicznie dwukrotnie – nie wierzyłam. Miałam rację. Furda – dwukrotnie. Jakim cudem u nas była trzykrotność?!?

Advertisements

3 Replies to “Mała Upa czyli Kapturku pilnuj się ścieżki…”

  1. Oj, tak. Te dzieciaki potrafią magicznie wydłużać podróż, a to najciekawsze, że nawet i bez postojów. Z Poznania do Mielna wcale nie jest – jak sądziłam – tak daleko, a zmordowała mnie ta przejażdżka jak nie wiem co.

    Co do brykającego nieposłusznego zanadto dziecięcia – jest na nie rada. Musi sobie coś wybryknąć. Damacjusz ostatnio wpakował się z entuzjazmem w maliny i dopiero jak sobie pokłuł rękę dało mu się wytłumaczyć, że nie zabraniałam mu włazić w krzaki li jedynie dla własnej sadystycznej frajdy 😉

    Krajobrazy piękne 🙂

    Like

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s