Rozmowy telefoniczne…

– Osiemdziesiąt trzy minuty!! Naprawdę! – Książę Małżonek ze zdumieniem i zgrozą spoglądał w telefon – Pan profesor to ma niesamowitą wiedzę, ale sposób przekazywania… no gaduła trochę….

– Wiesz, Freya potrafi rozmawiać przez trzy godziny, a nie jest nawet doktorem. – wzruszyłam ramionami, bo co tu komentować, doprawdy.

 

– I wiesz, zadzwoniła żona bratanka, tego, co to wiesz i chciałam spokojnie porozmawiać, słów kilka zamienić, a ten cham schodzi z piętra i mówi “Skończ gadać, kobieto, dziecku kaftanik trzeba zmienić, bo zupka się wylała!”, no doprawdy, pięciu słów nie daje zamienić z człowiekiem, którego całe wieki….

 

– Kochanie, czy to oznacza, że za dwa tygodnie będę panią doktorową?

– Nie. Najpierw musi być głosowanie rady wydziału, potem wniosek do senatu uczelni i dopiero senat uchwałą… W tym roku się raczej nie uda.

– Niedobrze, bo już sobie na tę okoliczność nową bluzkę kupiłam.

– A to dobrze, że kupiłaś, bo promotor kazał przekazać, że masz być obecna na obronie. Oraz na uroczystym obiedzie.

– A to czemu dopiero teraz mi mówisz?! Nie mam się w co ubrać!

– Myślałem, że kupiłaś właśnie bluzkę?

– I co, w samej bluzce mam iść???

 

– Ale właściwie dlaczego macie na obiad spaghetti z owocami morza, skoro nienawidzisz nawet ich wspomnienia?

– Bo jakoś trzeba wybrnąć z robaków. No co tak patrzysz? Burdello tu takie, że za chwilę robaki się w kątach zalęgną. A Żaba otóż uwielbia wyrazy z literką ‘r’ i zaczęła potarzać, że będą robaki… No to będą robaki, w sosie, znaczy krewety i inne takie… Lepiej, żeby w przedszkolu opowiadała o owocach morza, niż robakach w kątach, tak?

 

A jak się nazywa ulubiona bajka Żaby? “Rorek i Rorek”… tak, wszystko się zgadza. “Bolek i Lolek”. Z jakichś przyczyn doszła do wniosku, że “r” jest najpiękniejszym dźwiękiem i wszelkie “l” zamienia na “r”….i nie tylko “l”….

 

9 Replies to “Rozmowy telefoniczne…”

  1. To tylko jedna literka, nie ma się do czego spieszyć 😉
   Jakie pończochy?! Tu trwa zima stulecia, słupek rtęci cofnął się był poniżej zera, ja nienawykła do takiego traktowania ze strony pogody, barchany wdziewam i grube rajstopy…

   Like

  1. Przez moment czułam pokusę zamieszczenia zdjęcia z przymierzalni… a kysz pokuso! Bluzka… kojarzysz ludowe stroje na Oktoberfest? No to taka. Kwadratowy dekolt, lekko bufiaste rękawy, a reszta ciasno przy ciele, żeby gorset łatwo wdziewać… Pod żakiet idealna XD

   Like

 1. Miałam wykładowce który uwielbiał literę R i średnio ją wymawiał, a do tego miał na imię Robert i powtarzał bez przerwy słowo “bardzo” 😂 Bardzo piękna książka, bardzo piękny tok nauczania, bardzo piękny sport (piłka nożna), bardzo polecam, bardzo… 🤭

  Like

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s