Najnowszy dowcip z Miasta Krasnoludków…

– Kochanie, możesz powiedzieć Sebixowi, że do nich, do Lądka znaczy, nie lecicie. Nie ma takiej potrzeby, na Koszmarowej leży koleś z koroną, w dodatku z Wysp właśnie, więc zasadniczo nie ma po co lecieć….

gwoli wyjaśnienia 😉 :

Sebix – serio, są ludzie, którzy mają tak na imię. W sensie Sebastian.

Nie ma takiego miasta Londyn, jest Lądek, Lądek Zdrój…

Koszmarowa – SOR dla dzieci się tam mieści… najgorsze warunki higieniczne ever, gorsze są tylko na Traugutta, bo tam karaluchy to już nauczyły się latać, te z Koszmarowej jeszcze się cykają i pełzają pod ścianami.

Tak, ten z koroną leży na Koszmarowej. No to jak mamy to już ustalone, to można przestać wstrzymywać oddech w oczekiwaniu na pierwszy potwierdzony przypadek w mieście.

…a wracając do Lądka zdrój… jak Żaba się zamyśli, to czasem bez pomyślunku i kontekstu cytuje ojca własnego… i słyszę ja wtedy na ten przykład gromkie: “CZY KONIE MNIE SŁYSZĄ???” …raczej słyszą, chyba, że ogłuchły, bo wydarcie to ona ma zdrowe.

7 Replies to “Najnowszy dowcip z Miasta Krasnoludków…”

 1. Podlajkowałam, bo fajnie piszesz, Aksiniu, w dodatku umiesz pisać na każdy temat. Ale to taki lajk w cudzysłowiu – nie dla korony i nie dla Koszmarowej. Trzymajcie się, niech Krasnoludki chronią i pomagają zachować uśmiech w każdej sytuacji.

  Liked by 1 person

 2. Pytasz, jak w Holandii, Aksiniu w związku z koronawirusem?
  Raczej spokojnie, bez paniki.
  Wczoraj odbyło się specjalne posiedzenie rządu i uaktualniono reguły zachowania bezpieczeństwa.
  Bo dotąd obowiązywało tylko: mycie rąk, kaszlenie w łokieć i używanie chusteczek jednorazowych.
  A teraz: odwołano imprezy masowe, przedstawienia teatralne, msze, zajęcia pozalekcyjne w domach kultury i na basenie. Kto może (informatycy), pracuje zdalnie. Ale -uwaga! – szkoły funkcjonują normalnie i dzieci mają obowiązek chodzenia na lekcje (od 5 r. ż).
  Moim skromnym zdaniem – trochę to niespójne: czyli dzieci mogą zarazić się w bibliotece czy na basanie a w szkole to już nie?
  Pzostaje namy zaufać, że wszystko będzie dobrze i że nadchodząca wiosna, rozgoni wszelkie wirusy i strachy. Pozdrawiam serdecznie Aksiniu.

  Like

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s