o bogowie!

Którzy? Wielcy? Mali?

Jak dla mnie to Zapomniani. Była taka modlitwa do Bogów Zapomnianych …

Z całą pewnością była taka książka.

O małych bogach też była. Czytałaś?

Śnieżynka, lekarka po dwóch speckach, śmieje się perliście.

Owszem, czytałam. Choć nie musiałam, to moje życie. Ale facet ma dryg, trzeba mu przyznać.

To wszystko prawda?

Prawda jest okruchem lodu. Całe życie pracowałam w trzech miejscach pracy, równolegle w sensie, wszystkich państwowych. W trzech – żeby związać koniec z końcem. Państwowych – bo uważałam, że moja wiedza i umiejętności są potrzebne moim małym pacjentom. Ale wiesz? Jestem w ciąży…

O, gratulacje!

I poprosiłam szefową, by nie dawała mi tak wielu nowych, bo się przewracam i czy mogłabym mieć chwilę przerwy, bo potrzebuję wyjść częściej do toalety… i zjeść muszę częściej, bo zdarza mi się, że z głodu omdlewam… I wiesz, co mi odpowiedziała?

Że ona do 8 miesiąca ciągnęła?

Nie. Że nie ma kim łatać moich niedyspozycji. A potem jeszcze na jakiejś uroczystości rodzinnej usłyszałam, że jestem złodziejem, bo wszyscy lekarze, to złodzieje… A teraz jeszcze weszła ta ustawa “Dobry Samarytanin”… I wiesz? Skoro całe życie i tak mnie wszyscy traktują jak złodzieja i wypominają koszty uniwerku…

A wiesz, że nauka studenta ASP jest jakoś 3 czy 5 razy droższa? Drogie materiały. Serio.

Ale nikt ich nie szarpie, by zwracali!

Bo nie są potrzebni. Chcesz sobie być artystą – droga wolna, jak wyjedziesz – nikt nie zapłacze. Z braku ceramika czy rzeźbiarza nikt jak dotąd nie umarł, o ile mi wiadomo.

Weź mnie nie denerwuj, nie o to chodzi. My też jesteśmy ludźmi. Wcale nie chcemy żyć ponad stan. Tylko, żeby przestali na nas pluć. Jeśli jakaś dziewoja zmieniła płeć w wieku lat 16 i teraz pozywa lekarza, bo nikt jej nie powiedział, że nie będzie mogła mieć naturalnie dzieci…

Powiedz mi, że żartujesz…

Chciałabym.

….”Mali bogowie” Paweł Reszka. Polecam. Pani doktor Śnieżynka też poleca.

A poza tym zamykają też sklepy meblowe. A ja tak lubiłam wybierać meble przez dotyk, dotknąć drewna, tkaniny…. teraz tylko obrazek – który, w zależności od ustawień monitora, etc…

3 thoughts on “o bogowie!

 1. To mocny wpis i niestety wiem, że prawdziwy. Zauważ, że dzisiaj wini się obecny rząd, który oczywiście ma wiele za uszami, ale proces, w którym zaczęto traktować lekarzy, jak łapówkarzy i złodziei nie zaczął się teraz. Teraz zbieramy niedobre żniwo. Trzeba ze smutkiem przyznać, że za dawne afery farmaceutyczne, brak etyki niektórych lekarzy nadal cierpi cała ich grupa. To tak, jak z nauczycielami, kapłanami…. Nie każdy ksiądz to pedofil, ale taka jest popularna opinia. Wiem, bardzo sobie na nią zapracowali, ale ja mówię o mechniźmie.
  Jeśli my – zwykli Polacy nie będziemy podkreślać jak bardzo jesteśmy lekarzom wdzięczni, oni nie będą mieli powera do pracy. Zwłaszcza w obecnym okresie.
  Myślę, że nasz kraj jest pogrążony (od lat) w tak wielkim rozgoryczeniu, że ciągle coś się nam odbija czkawką. A do tego ta zazdrość, że “no tak, jest bogata, bo mogła póść na studia, mnie na to nie było stać”. Bo kiedyś i studia kojarzyły się z łapówkarstwem. Zazdrość i rozgoryczenie. Gdyby zwykły człowiek mógł żyć godziwie za te swoje niewielkie pieniądze nikt by do nikogo nie miał nieuzasadnionych pretensji.
  No i koło się zamyka.
  Trochę rozszerzyłam tematycznie, ale myślę, że mieści się w zakresie Twojej notki.
  Co do koleżanki ciężarnej, to dzisiaj każda ciężarna ma prawo do zwolnienia lekarskiego jeśli czuje, że praca jej i dziecku (!!) nie służy.
  Pozdrawiam serdecznie, trzymajcie się zdrowo!

  Liked by 1 person

 2. Smutne. Cholera mnie bierze gdy tak na lekarzy jadą.
  Architektura też. I śmiem zauważyć, że nauki tyle samo, jeśli nie więcej, bo do każdego nauczonego zagadnienia – rysunki, a jakże.
  My zdążyliśmy z pomacaniem i zakupem. W sensie płytek na podłogę, fugi, kleju… To znaczy tylko płytki macaliśmy. Zanim zamknęli. Tak.

  Like

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s