Migawki z biura – powrót do starej skóry

Chris: I pokonałem uja, wyłączyłem go! Chcesz, to ci powiem jak?

Robbi: Ale kogo?

Chris: Hołka. Wyłączyłem go. Już mi nie będzie pętak opowiadał, jak przez całą drogę nad morze, że “Zwolnij, jedziesz za szybko”

Robbie: Dziwne. Nie wiedziałem, że ma taką funkcję.

Chris:…?!?!

Aksinia: Ja też, ale ja jeżdżę głównie w korkach.

***

Ivo: Pani, a pani wpisuje terminy?

Aksinia: Być może….

Ivo: To pani mi tu wpisze…

Aksinia: Jutro. Dziś się kopię z tabelką dla szefostwa. A jak się skończę kopać, to wszystkim roześlę i każdy swoją część będzie wypełniał… To wtedy wpiszę ten termin.

Ivo: To ja sobie sama wpiszę, a pani zrobi za mnie tabelkę.

***

Andżelika: Czemu ty właściwie masz wszystko zielone? Jakoś mało ci pasuje ta zieleń…

Aksinia: Wiem. Ale miałam być ruda.

Andżelika: I co się wydarzyło?

Aksinia: Wiejski fryzjer. Wchodzę, ona pyta, co ma być. Mówię ruda farba. A ona, że jak już się pośmiałyśmy, to może powiem, o co mi chodzi. No, żeby siwych nie było widać. A ona na to, że w tym temacie to pigmentacja, a nie farba, w miarę możliwości naturalna, a o rudym mogę zapomnieć… Ale zielenie zakupiłam przed wizytą i tak mi się podobały, że nie oddam, choć wiem, jak to wszystko wygląda…

***

Też tak macie, że co byście nie robili, to wychodzi, jak zwykle? Poszłam kupić cichobiegi, do 100 pln, bo płaskich nie lubię, ale najbliższy miesiąc będę sama, więc będę zapewne biegała jak z ogniem, zaczem obcasik 13 z lekka niepraktyczny… i po przejściu 3 sieciówek i tkmaxa i tak wylądowałam w Ryłko i wywaliłam miliony monet na wyjątkowo porządne półbuty…

***

A jeszcze to miałam postanowienie pomalować paznokcie, bo mam wolny wieczór… i co maluję? Obrazki dla dzieci. Ale nie na paznokciach. Jak wyschną i będą sensownie wyglądały to dorzucę zdjęcia. Zapewne na ig.

Na swą obronę dodam, że używam tych samych pędzelków.

***

Aksinia: Natychmiast cię tu zapraszam, małżonku mój!!!

Xżę: Ale co ja zrobiłem?

Aksinia: Nic. I o to chodzi. Twoja córka już świetnie jeździ na rowerze, teraz tylko jej pokaż, jak samej startować.

Xżę: Ale jak to, nie ma kółek bocznych?

Aksinia: Nie. Od zeszłego roku.

Xżę: A nie możesz ty jej pokazać, jak się startuje?

Aksinia: Nie. Ja nie umiem. Ja w ogóle nie umiem jeździć na rowerze. Proszę, tu jest rower, tu dziecina, nauczaj, ja idę robić pranie.

Żaba: Jak to, mama nie umie jeździć na rowerze? To co to będzie?

Xżę: Wszystko dobrze będzie. Samochodu też mówiła, że nie umie prowadzić, a jeździ. Z rowerem będzie to samo.

16 thoughts on “Migawki z biura – powrót do starej skóry

 1. Ten rudy to może henną? Ja robię na brąz/ burgund, ale wszystkie siwe łapie na wściekły rudy, nieważne co zrobię. A i włosów nie maltretuje jak zwykła farba- samo dobro!

  Like

   1. Ale to na pewno była henna-henna? Bo kiedyś używałam henny w saszetkach, a potem tej w mieszankach (typu gotowy brąz czy coś) i potem okazało się, że saszetki miały okropny skład, a mieszanki nie powinno się zalewać wodą w takiej formie. Dopiero po odkryciu hair doctorist na Instagramie (Polka) ogarnęłam jak się farbować- i kolor mi się ani nie spiera, siwe włosy z grzywki w końcu złapały, i udało mi się zrobić burgundowy kolor (stąd nazwa bloga i nick).

    Like

   2. Hym, dziwne. Wiem, że kolor się utlenia oo dwóch dniach, więc ściemnieje. A potem jak chce się,, odświeżyć” kolor, to też tylko na odrosty, bo jak się walnie na całe włosy, to będzie ciemnieć- takim nadbudowaniem henny przyciemniałam swoje włosy. No cóż, szkoda, że nie u wszystkich działa. Jakoś nie mogę uwierzyć, że moja ukochana henna nie umiałaby złapać u kogoś koloru 😒

    Like

 2. Och, jak ja tęsknię za moimi długimi i rudymi. A mam krótkie i smutne, bo naszło mnie umartwianie. Już nie. No nie bardzo. Ściskam Basia

  Like

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s