Książkowe olśnienie!

Absolutny cud, każdy powinien przeczytać i zakupić, kocham tę książkę i kocham autorów… [nie, nie chodzi o Eddę Poetycką, trudno kochać autora Eddy, ponadto natrafiłam na Mity Skandynawskie niejakiego Rogera Lancelyna Greena – i jak ktoś nie może się przebić przez Eddę, to polecam właśnie w/w – prozą, ładnie wykastrowane, bez drastycznych opisów, w zasadzie nawet dzieciom można przedstawić, zawiera li tylko część o bogach i bohaterach, nie ma pieśni najwyższego ani krótszych legend, nie ma różnych wersji mitu, więc łatwiej ogarnąć… a potem, znając już treść – potem można sięgnąć po Eddę 🙂 Bo Edda doprawdy cudem jest, aczkolwiek trochę trudnym w odbiorze ]

Cud, który mnie olśnił, nie dość, że napisany lekko i przystępnie, to jeszcze człowiek zdobywa nową wiedzę [kto wiedział, że z sudafedu można pozyskać metę? Ja się zdziwiłam] i zyskuje odpowiedzi na dręczące pytania…

A jeszcze wpisuje się w aktualną modę, bo moda ta słusznie głosi….DON’T GOOGLE YOUR SYMPTOMS

Cud nosi tytuł “Chyba umieram” [tak, od chwili narodzin – uwielbiam ten dowcip 😉 ]

Autorzy to lekarze. Owszem, z Ameryki, ale jednak. I tu uwaga – w którejś recenzji zawarto, że za często polecają łyknięcie leku przeciwbólowego i odczekanie. Mnie raczej uderzyło jak często sugerują – schudnij, zmień styl życia. No, ale to Amerykanie. Zresztą – taka rada nie przyniesie nikomu szkody.

POLECAM!

6 thoughts on “Książkowe olśnienie!

  1. Przypomina mi się mama koleżanki, która szantażowała tym słowem córkę, gdy ta chciała wyjść z domu. I rzeczywiście, przewracała się na zamówienie. Straszne, ponieważ dziecko z tym nie umiało sobie poradzić. Nawet, gdy wyszła, natychmiast wracała, bo jakby tak…Trauma na całe życie.
    Serdecznie pozdrawiam

    Like

  2. O, to ja na insze książki/filmy trafiałam, bo tam bez przerwy zalecali (i sami żarli) Prozac. Prozac na wszystko! Chorzy na barykady!
    A z prozacu da się zrobić metę? Bo start na pewno 😀

    Like

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s