Oczekiwania XD !!!

Będąc starą …. inaczej – doświadczoną… bez sensu, od innego brzegu.

Damskie kontra męskie siłownie, sale gimnastyczne….

W przybytku męskim były szatnie damska i męska, natryski zarosłe grzybem, nigdy nieużywane.

W damskim, gdzie mężczyzn ze świecę – szatnia jedna, więc jak ten jeden jedyny facet przychodzi się przebrać, to paraduje w obcisłych slipach i lampi się na nieletnie, które właśnie skończyły trening. Ale natryski są czyściutkie i lśniące, a papier toaletowy perfumowany.

W męskim przybytku – muzę wybierał, kto pierwszy, był i R+ za moją sprawą.

W damskim – muza plumka, dobrana do danej części treningu.

W męskim przybytku – światło mocne, lustra z trzech stron, widzisz się i swe błędy nad wyraz dokładnie.

W damskim – światło stłumione, ledy kolorowe pod sufitem, idzie zasnąć, ciula widać, ale jest klimat.

I wisienka na torcie, przyczyna powstania tego wpisu:

damska siłka wysyła zawiadomienie, że w tygodniu przed Dziadami wszystkie treningi zamienione w sesję zdjęciową z czarownicami i dyniami w tle, każdy dostanie dwa obrobione profesjonalnie zdjęcia for free… a ja pytam serio?! staję na rzęsach, by wyrwać godzinę na trening, a oni mi go odbiorą w imię…. czego właściwie? Autopromocji? że niby nie hańbi??? Ale ja potrzebuję treningu, nie zdjęć.

Bo ze zdjęciami to mam zazwyczaj, jak poniżej…

Pomarudziłam, to mi trochę lepiej. Czasem ma wrażenie, że damskie przybytki, powstałe w odpowiedzi na męskie przypały, to jakiś niewypał. Skupiając się na sprawach drugorzędnych – jak papier perfumowany – dziewczyny tracą z oczy temat nadrzędny, jak bezpieczeństwo i komfort, które dają rozdzielne szatnie. Że o zdjęciach zamiast treningu nie wspomnę.

Mam w planach rewolucję. Jak mi się nie uda – mam gdzie wracać.

PS Dziewczyny, dziękuję za weekend. Jesteście wielkie, że przejechałyście tyle kilometrów na różową kawę.

12 thoughts on “Oczekiwania XD !!!

 1. Ale że sesja ZAMIAST treningu? I nie można sobie wybrać? :O
  Ja to jestem taką nudziarą, że mnie drażni taki pęd do uatrakcyjniania na siłę.
  W kwestii szatni to chodzę na pilates do takiego małego studia, chodzą przeważnie kobiety, szatnia malutka, ale są takie ścianki z zasłonek – i to już rozwiązuje problem. Bo tak poza tym to raczej bywałam w miejscach koedukacyjnych.

  Like

  1. No zamiast, w czasie normalnym, opłaconym … zrobiłam wojnę i zaproponowali mi stretching… trudno się mówi, będę się streczować… ale byłam jedyna, wszystkie pozostałe “Hurra!!!”… koedu w zasadzie by mi nie przeszkadzało, gdyby to były wszystko dorosłe osoby, ale przed nami mają wczesne nastolatki, których rodzice czekają na dole i jakoś mnie to uwiera… żeby się przebrał szybko i zniknął, ale on paraduje… irytuje mnie, może jako matka dziewczyn jestem przewrażliwiona…

   Like

 2. Nie bardzo zrozumiałam… jedna szatnia damsko-męska. Cieniutko to ktoś wymyślił.
  A te zdjęcia to pewnie forma promocji. Jeszcze napis będzie u dołu, że siłownia o nawie takiej a takiej… no i wiadome że za free 🙂
  Walcz, walcz… rewolucja sama się nie zrobi.

  Like

  1. Bo jestem przemęczona, to się słabo wysławiam. Wyobraź sobie szkołę li tylko do pole dance, innych treningów tam nie ma, wystawiają swoje zawodniczki na sportowych zawodach, w nazwie kobieta… I jakiś uparciuch, który chce trenować. Nie ma dla niego szatni, bo innego faceta nigdy nie było w tej szkółce. A w większej szkole, gdzie były obok rurki inne zajęcia jak taniec w parach czy temu podobne – szatnie były rozdzielne i było ok. Aaaa i była jeszcze jedna, zajęcia koedu, szatnia koedu, ale dla wstydliwych kabiny, że było gdzie stanik przebrać. Fakt, o tym zapomniałam. …do brzegu – ja bym po prostu nie przyjęła kolesia na treningi w damskiej szkółce, ale może są tak poprawnie politycznie, że się boją powiedzieć, że z takiego powodu nie. A może to czyjś mąż i tylko ja widzę to, czego nie ma, czyli niestosowność?
   Tak, zapewne będzie promo… Ale czy to ok zamiast treningów?

   Liked by 1 person

   1. Co to się temu facetowi z mózgiem porobiło? Zastanawiam się nad tym, czy on aby nie ma problemu, ze względu na trzymaną (w niektórych figurach) między nogami rurkę 🙂 No ale…
    W nazwie jest “kobieta”, do tego nie ma warunków szatniarnych… hmm plecy-plecami, ale to jest problem. Gość powinien dostać izolatkę z krzesłem i wieszaczkiem na ubranie. Niby jest wolność i równość, ale właśnie tak to wygląda w praktyce. U nas szatnie koedukacyjne nie przejdą. Jeśli ty nic z tym nie zrobisz, to znajdzie się inna kobieta, która nie popuści i zapewne ten “facet” zniknie nagle i będzie spokój, a może któryś z ojców nastolatek “trzaśnie w stół”.
    Ciekawa sytuacja, daje do myślenia. Mam nadzieję, że opiszesz jak to się skończy.

    Like

  1. Rurkę, tu mowa o rurce, ale dla mnie rurka to jak siłownia, do dojechania, a nie robienia wrażenia, trudno mi się przestawić. Mozna robić fajne, stylizowane zdjecia -widziałam mega portrety w stylu glamour czy dark – e obok treningu, a nie zamiast. Owszem, wtedy płatne extra. Ale dla mnie miało to więcej sensu.

   Liked by 1 person

 3. Nie dziwię się Twojemu zdziwieniu – zdjęcia mogłyby być dodatkiem, a nie zamiast. 😉

  A kawa… Namawiam moją ulubioną lokalną kawiarnię również na pink latte 🙂

  Like

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s