Mamo, co to jest sromek?

Nie zakrztusiłam się kawą, bo nawykłam do pytań. Z uporem godnym lepszej sprawy uczę córki, że mogą pytać o wszystko. Ale sromek w wieku 6 lat? O tempora…. I ja jednak pogadam sobie z mamą Piotrusia! Otarłam mentalny pot z czoła wyobraźni, upijam łyk realnej kawy i trochę mnie otrzeźwiło.

“Kontekst, córeczko. ” poprosiłam krótko.

Córeczka do mamusi też nawykła, więc grzecznie wyśpiewała…

“Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy – chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei … Tak jak Bolek i Lolek, Tytu Sromek Iatomek, dzieci z bullerbyn…” … bo julka już zna dzieci z bullerbyn, babcia jej czytała, ale nikt nie wie, co to Sromek. A pytali w domach. To co to ten Sromek?

zatem celem wyjaśnienia zagadki udałyśmy się do biblioteki, gdzie poprosiłam o arcydzieło papcia Chmiela. 1 tom dostałam. Jeden. “Panie, co Pan? Może choć drugi i trzeci?” “Nie mam. W ogóle trafił mi się przez przypadek, z darow. Komiksy są w T., pani się przejedzie, to tylko 10 minut i parking pod wejściem, doslownie” spojrzałam na niego z niekłamanym niesmakiem. “To wciąż 10 minut w samochodzie z dziećmi, pan to sobie wyobraża?” “Są dzieci i pani dzieci. Jakby dwie kategorie. I jak mi dziewczyna zaczyna o dzieciach, to wystarczy, że sobie przypomnę Żabę i Kiję i daję odpór jej zakusom. Nie czuje się gotowy.”

I zanim zaprotestowałam,Kija wczolgala się za blat, spojrzała bibliotekarzowi w oczy i wyciągnęła łapkę. “Naklejkę mi Pan daj. Bo zaraze szkarlatyna.”

*****

aplikant: Panie Mecenasie, pozew jest zgłoszeniem szkody, na likwidację szkody mamy 30 dni, odpowiedź na pozew mam wnieść w ciągu 14 dni, co ja mam w tej odpowiedzi?!

radca: Damskie odpowiedź, nie, bo nie.

przechodzaca obok radczyni: Dla mnie to kwintesencja męskiej odpowiedzi, mnie to zwykle faceci tak mówią, nie, bo nie.

radca: A pesel własny widziałaś ostatnio?

znaczy- roboty wciąż nie zmieniłam.

kwiatki na pocieszenie.

byliśmy też na targu roślin i dokupiliśmy muchołapek. Powaznie się szykujemy na sezon owadzi….

A zdjęcia grupowe, co to takie cudne miały być, bo pod bokiem ściana lasu i łąka, jak to na wsi i fajnie na zakończenie roku dzieciaczkom rabnqc coś innego, niż te oklepane tablo, jak co roku… to te zdjęcia będą robione w tym tygodniu. Myślę, że będą nad wyraz oryginalne.. w strugach deszczu i w oku cyklonu…

Miłego tygodnia wszystkim.

8 thoughts on “Mamo, co to jest sromek?

  1. Ja nie utrzymałam i parsknęłam śmiechem na tego Sromka 😁
    Dzieci są wspaniale 😄
    Ja w dzieciństwie byłam na tropie: Kim jest Pan Tomas? I troczę czasu rodzicom zajęło by dojść do tego, że chodzi o „Fantomasa” z L. De Funesem. Ale Sromek rozkłada na łopatki 😁
    Piękne kwiatuszki 😊🌺

    Like

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s